TDT

AKTUALNOŚCI

obraz

IV Piknik Rodzinny w Polanie

TDT

Od 23 do 26 lipca Polana gościła składaków z Zabrza ...

IV PIKNIK RODZINNY „Drugie serce jest dla Ciebie”

Tegoroczny piknik rodzinny o nieco zmienionej i jakże wymownej nazwie „Drugie serce jest dla Ciebie” udał się wbrew obawom niektórych nadzwyczaj dobrze. I to mimo niepewnej pogody! Patronat medialny nad imprezą objęła gazeta „Nowiny” oraz portal nowiny24.
Jak co roku towarzyszyło nam 30 składaków-osób z przeszczepionymi sercami z zabrzańskiego Stowarzyszenia Transplantacji Serca. Przyjechali oni do Polany specjalnie, by razem z mieszkańcami naszej wsi oraz księżmi salezjanami zorganizować piknik.
W tym roku cel był szczególnie szlachetny zbierane były pieniądze na zorganizowanie wypoczynku letniego dla niepełnosprawnych dzieci powodzian z Sandomierza i gminy Gorzyce.
Na scenie działo się bardzo dużo a program był napięty do granic możliwości.
Jako pierwsza wystąpiła zaprzyjaźniona kapela z Krasnobrodu w pięknych, regionalnych strojach.
Niestety nie było już czasu aby ponownie ją usłyszeć, gdyż kolejne zespoły czekały w kolejce.
Tak jak w roku ubiegłym mieliśmy przyjemność słuchania laureatów III edycji festiwalu „Zaczarowana piosenka” Oli Pozorskiej i Łukasza Barucha Skonieckiego. Festiwal ten powstał min.: dzięki Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Ci młodzi ludzie o czarujących głosach przyjechali wraz z osobami po transplantacji dzięki uprzejmości prezesa STS- koło Zabrze Jana Statucha, którego wszyscy w Polanie nazywają pieszczotliwie Janem Serce. I słusznie bo to drugie przeszczepione serce ma on właśnie dla Polany o czym co roku przekonujemy się podczas naszego pikniku!
Po Oli i Łukaszu którzy zaczarowali publiczność pięknie zaprezentował się młodzieżowy zespół "Zibi Band” z Miejskiego Centrum Kultury w Boguchwale a kierujący zespołem pan Zbigniew Stojek podarował organizatorom płytę „Kolędy z Zibi Band”.
Pan Zbigniew przywiózł także drugi zespół którym kieruje młodzieżowy zespół „Presto” z Ośrodka Kultury w Niechorzu- filia w Mogielnicy, który także podarował nam swoją płytę po występie. Nasz Jan Serce nie pozostał dłużny nagrodził młodych artystów, jak również wszystkich innych występujących na scenie upominkami wykonanymi przez Warsztaty Terapii Zajęciowej z Gorzyc k/Sandomierza, Stowarzyszenie „Tratwa” z Sandomierza oraz dyplomami.
Między tymi dwoma wspaniałymi zespołami wystąpiła kapela biesiadna „Siwy Jan” z Polańczyka w pięknych koszulach huculskich grająca muzykę pogranicza: polską, łemkowską, bojkowską, słowacką.
Ogromnym powodzeniem cieszył się występ naszych przedszkolaków z Punktu przedszkolnego „Małe Przedszkole w Polanie szansą na harmonijny rozwój dzieci”. Do występu przygotowywały je panie Basia Michno oraz Maria Faran. Przedszkole jest współfinansowane ze środków unijnych.
Na scenie zaprezentował się także dziewczęcy zespół "Duch mocą swą wieje” z Czarnego Lasu z Grzegorzem Grossem, który towarzyszył zespołowi z gitarą. Dziewczyny jak zwykle pięknie grały i śpiewały oraz pięknie wyglądały. Pan Grzegorz jak co roku wraz z panem Stanisławem Kowolikiem nagłaśniał naszą imprezę.
Wreszcie przyszedł czas na występ kabaretu wiejskiego „To i owo” pod kierownictwem niezastąpionej pani Marii Faran. W bogatym programie rozrywkowym wystąpili : Anna Stępniewska, Elżbieta Oliwko, Małgorzata Majewska, Czesława Gazda, Karolina Smoleńska, Bogdan Borzęcki, Mirek Konopka, Anita Koncewicz, Aneta Borzęcka i Justyna Szczygieł.
Tematem kabaretu było przede wszystkim odejście do innych parafii księdza dyrektora Krzysztofa Rodzinki oraz księdza katechety Tadeusza Goryczki. Dlatego też na koniec otrzymali oni prezenty: ksiądz Tadeusz od chóru parafialnego koszulkę z napisem „Najlepszy z najlepszych kierownik chóru” a z tyłu koszulki „A najlepszy kierownik jest jak bumerang zawsze wraca”. I na to liczymy żegnając się z księżmi że często będą tu do nas wracali bo tak jak śpiewaliśmy specjalnie na tę okazję napisanej piosence nasze domy i serca są zawsze dla nich otwarte. Ksiądz Krzysztof otrzymał od skautów koszulkę z napisem „Najlepszy Druh Instruktor na świecie”. Skautom też ciężko było żegnać się z księdzem, który stworzył w Polanie Bartoszową Drużynę Skautów.
Niejedna łezka zakręciła się w oku przy tych pożegnaniach...
Skauci zbierali pieniądze na swoje mundury w czasie aukcji przedmiotów, które wcześniej wykwestowali w Polanie. Aukcję w przebojowy sposób poprowadzili Norbert Dziubełła i Darek Oskorip.
Na scenie rozgrywały się jeszcze potyczki rodzinne prowadzone przez Dominikę Podstawską i księdza Rodzinkę w których zwyciężyła rodzina Borzęckich, mimo konkurencji ze strony rodziny składaków zdobywając w ten sposób dwa rowery damski i męski.
Na koniec muzyką w duchu poezji śpiewanej raczył nas duet „Marcepan i Marecki”.
Poza sceną największą atrakcją był spektakl teatru ulicznego z Mazowsza „Laboratorium snów” pod kierownictwem pani Elżbiety Śmigielskiej. Teatr ten dał się poznać już wcześniej grając etiudę koło polańskiego baru i prowadząc tam karaoke, które cieszyło miejscowych i turystów.
Wspaniałe dekoracje i stroje, muzyka oraz gra młodych artystów skupiły mnóstwo widzów.
Ponownie można było ich podziwiać podczas nocnego spektaklu z ogniem, który odbył się już podczas zabawy przed świetlicą wiejską.
Co jeszcze działo się poza sceną? Składaki sprzedawały gadżety przywiezione przez Jana Serce i naklejały serduszka, było stoisko z ciastem, kawą i herbatą oraz ze swojskim jadłem, (furorę zrobiły gołąbki chłopskie z tartych ziemniaków) ,pokaz sprzętu straży granicznej, sprzedaż książek i pocztówek oraz rękodzieła. Dużym zainteresowaniem cieszyły się badania prowadzone przez pracowników Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu a dzieci oczywiście okupowały dmuchany zamek i trampolinę oraz zawody sportowe zorganizowane przez Dominikę Podstawską.
Starsi sportowcy zmagali się podczas rozgrywek piłki siatkowej i jak zwykle zwyciężyła Polana!
Impreza zakończyła się bardzo udaną zabawą do rana w świetlicy wiejskiej z zespołem „Allltracks”.
Dochód z pikniku wyniósł 7885 zł i jest przeznaczony dla niepełnosprawnych dzieci powodzian z Sandomierza i gminy Gorzyce. Dodatkowo skauci zbierali na swoje mundury.
Warto dodać, że wszystkie kapele i zespoły występujące na scenie grały całkowicie za darmo, dla dzieci....
Dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu tegorocznego pikniku a zwłaszcza sponsorom dzięki którym możemy pomóc powodzianom. W tym roku serce okazali nam: Ryszard Gancarz - artysta z Sandomierza, Grzegorz Krasoń-Firma ”Krasoń” Piaski k/Piotrkowa Trybunalskiego, Jan Kiljański-Gałkowice k/Sandomierza, Zygmunt Trznadel-Markowa k/Łańcuta, Tomasz Olszewski-Świężyce k/Koprzywnicy, Robert Kowalski z Jasła, Józef Chrzan-Trzebownisko, Jadwiga i Mariusz Małkiewiczowie-Dwikozy, Katarzyna Bilska-Warszawa , Marek Meserszmit-Sobienie Jeziory k/Warszawy, Sylwester Stepień Kichary k/Dwikóz, Stowarzyszenie „Tratwa” Sandomierz, Warsztaty Terapi Zajęciowej Gorzyce k/Sandomierza, Kapela z Krasnobrodu, Fundacja Anny Dymnej, Wójt gminy Czarna, Hurtownia „Roter” Ustrzyki Dolne, Firma „Krzemień”- Stanisław Krzemień – Czarna, Bogdan Mikrut, Hanna Myślińska, Kapela Siwy Jan z Polańczyka, Gmina Boguchwała, Zespół ZIBI BAND z Miejskiego Centrum Kultury w Boguchwale, Zespół PRESTO działający przy Lokalnym Ośrodku Kultury RAZEM w Niechorzu, Zespół „Duch mocą swoją wieje” z Czarnego Lasu, Teatr młodzieżowy z Mazowsza „Laboratorium snów”.
Karolina Smoleńska
 

 

 

IV PIKNIK RODZINNY POLANA 24.07.2010

Dziękujemy serdecznie osobom które zaangażowały się w organizację imprezy.

Dekoracja sceny- Hanna Myślińska i jej goście

Kostki siana- Stanisław Oskorip

Kosze na śmieci, sprzątanie – ks. Krzysztof Rodzinka

Zakupy, transport - ks. Stanisław Gołyźniak

Wykoszenie boiska- Mirosław Konopka, Leszek Konopka, Bogdan Borzęcki, Kuba Ostrowski, boisko do siatkówki- Marek Podstawski

Ławki, namioty, grabienie trawy - pracownicy UG Czarna, Bogdan Borzęcki, Damian Guza, Adrian Szczepanek, Edward Borzęcki, Daniel Mikrut, Grażyna Borzęcka, Maria Borzęcka, Aneta Borzęcka, sprzątanie- strażacy

Sprzedaż książek- Maria Faran

Sprzedaż gadżetów- STS Zabrze
Serduszka, balony-Składaki z Zabrza

Sprzedaż ciast- Elżbieta Oliwko, Małgorzata Majewska, Elżbieta Maruszczak

Przygotowanie i sprzedaż tostów- Elżbieta Oliwko

Chleb ze smalcem i sery – przygotowanie i sprzedaż – Lena Wiercińska

Licytacja- skauci

Sprzedaż rękodzieła- Hanna Myślińska

Sprzedaż gołąbków, kawy i herbaty- Mariola Michno, Maciej Czuchry

Sprzedaż pierogów- Anna Stępniewska, Anna Faran oraz goście Hanny Myślińskiej

Lepienie pierogów- Małgorzata Majewska, Józefa Mikrut, Czesława Gazda, Anna Stępniewska, Anaastazja Dyrda, Anna Faran, Anna Rzeszowska, Irena Ścibor, Helena Torbińska, Halina Bakalarz, Grażyna Borzęcka

Przygotowanie gołąbków- Józefa Krakowska, Maria Faran, Teresa Zatwarnicka, Cecylia Kania

Sprzedaż bigosu- Łukasz Domański, Dominik Maruszczak

Grill oraz przyłącz prądu- Tadeusz Michno, Andrzej Majewski

Sprzedaż piwa na boisku- Teresa Parzentny

Nagłośnienie – Grzegorz Gross, Stanisław Kowolik

Bilety, dyplomy- ks. Tadeusz Goryczka, ks. Krzysztof Rodzinka

Plakaty, zaproszenia- Jan Statuch, Ryszard Gancarz, rozwożenie- księża, Mirek Konopka,
Plakatowanie ośrodków wczasowych nad Soliną, zapraszanie turystów z megafonem-Składaki z Zabrza
Prezenty dla uczestników (kapele, kabarety, zespoły muzyczne itp.) Stowarzyszenie „Tratwa” z Sandomierza, Fundacja Anny Dymnej MIMO WSZYSTKO, Warsztaty Pracy Twórczej z Gorzyc oraz Stowarzyszenie Transplantacji Serca Koło Zabrze
Podziękowania w oprawie i grafiki STS Koło Zabrze

Badania lekarskie- Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu (Katarzyna Bochenek, Anna Grygierowska, dr Joanna Śliwka)

Zawody sportowe, potyczki rodzinne - Dominika Podstawska, ks. K.Rodzinka, Marek Podstawski

Rzuty do butelek- Ks. Krzysztof Rodzinka, Bogdan Borzęcki

Organizacja kabaretu- Maria Faran

Występ przedszkolaków- Barbara Michno, Maria Faran

Koordynacja imprezy – Ks. Krzysztof Rodzinka, Karolina Smoleńska

Prowadzenie imprezy, program - Karolina Smoleńska, Jan Statuch

Patron Medialny – Nowiny 24PL (Wojciech Zatwarnicki)

Organizacja zabawy- Urszula Pisarska, Czesława Gazda (bufet), Radosław Pasławski (piwo)
sprzedaż biletów, bramka- Ryszard Torbiński, Bogdan Borzęcki, sprzątanie- Czesława Gazda
Pieczenie ciast: Anna Stępniewska, Hanna Myślińska, Karolina Smoleńska, Anna Caban, Elżbieta Oliwko, Anna Faran, Maria Maruszczak, Aniela Zatwarnicka, Stanisława Torbińska, Bronislawa Konopka, Beata Bożętka, Monika Kania, Agnieszka Krakowska, Józefa Mikrut, Grażyna Borzęcka, Małgorzata Majewska, Lena Wiercińska, Danuta Przybylska, Anna Rzeszowska, Barbara Michno, Teresa Zatwarnicka, Zofia Daniłów

Rozliczenie imprezy : DOCHÓD
- ciasta- 1542 zł
- bilety na zabawę- 1425 zł
- chleb ze smalcem, sery- 372 zł
- kawa, herbata, gołąbki- 502 zł
- Pierogi, bigos- 1321 zł
- Piwo na boisku- 1680 zł
- Piwo (zabawa) - 456 zł
- Grill, napoje 447 zł
- Bufet (zabawa) – 667 zł
- Gadżety (STS Koło Zabrze) - 1003 zł
- rzuty do butelki- 350 zł
- tosty- 66 zł
- dmuchany zamek 100 zł
- książki i kartki- 143 zł
- potyczki rodzin- 11 zł
- rękodzieło- 300 zł
RAZEM 10385 zł
WYDATKI 2500 zł
DOCHÓD NA POWODZIAN 7885 zł

 

 

http://friendfeed.com/polishpress/b34ec42d/piknik-w-bieszczadach-jako-promocja

http://www.kraj.rss-portal.pl/2010/07/24/piknik-w-bieszczadach-jako-promocja-przeszczepow/

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:igzUnm9fWyQJ:www.zibiband.pl/aktualnosci/post/18/+nowiny+24.pl+piknik+w+polanie&cd=4&hl=pl&ct=clnk

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342%201019403%208771%209972,title,Piknik-w-Bieszczadach-jako-promocja-przeszczepow,wid,12504825,wiadomosc.html

http://www.radio.rzeszow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7989:qdrugie-serce-jest-dla-ciebieq-to-haso-pikniku-jaki-dzi-odbdzie-si-w-polanie-koo-czarnej-w-bieszczadach&catid=34:powiat-bieszczadzki&Itemid=60

 http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100726/BIESZCZADY/989993364

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:bY0ynBbPS6MJ:www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article%3FAID%3D/20100721/BIESZCZADY/55727758+nowiny+24.pl+piknik+w+polanie&cd=1&hl=pl&ct=clnk

 

 

Więcej zdjęć tutaj!!!