TDT

AKTUALNOŚCI

obraz

V Ogólnopolskie Igrzyska Lekkoatletyczne-Września`2010

TDT

27 medali składaki z Zabrza przywieźli z Wrześni ...
 

 

                                  Członkowie Koła "Zabrze" w Mistrzostwach Polski ...

 

W niedzielę 30 maja 2010 roku zakończyły się V OGÓLNOPOLSKIE IGRZYSKA DLA OSÓB PO TRANSPLANTACJI I DIALIZOWANYCH W LEKKIEJ ATLETYCE, TENISIE STOŁOWYM, TENISIE I PŁYWANIU.

W trwających przez cztery dni we Wrześni zawodach sportowych uczestniczyła również ekipa  Stowarzyszenia Transplantacji Serca z Koła "Zabrze". Stowarzyszenie reprezentowało sześć osób po transplantacji serca, jedna po przeszczepieniu płuc i trzy osoby towarzyszące.

Składaki w wielodyscyplinowej rywalizacji wypadli znakomicie zwyciężając w kilku konkurencjach lekkoatletycznych , pływaniu i pojedynkach tenisa stołowego.

Każdy startujący czuł się dowartościowany, bo jeśli nawet nie wygrał w swojej grupie wiekowej, to wygrał sam ze sobą pokonując różnorakie przeszkody na drodze do osiągnięcia  życiowych wyników w przepłynięciu paru długości basenu, w skoku, biegu czy rzucie.

 

Wielość zdobytych medali, słoneczna pogoda, a przede wszystkim doping i życzliwość młodych mieszkańców i dorosłej społeczności Wrześni sprzyjała dobrej promocji ratowania życia i leczenia poprzez transplantację narządów. Była ku temu sposobność na stadionie lekkoatletycznym, w obrębie kompleksu "Wodny Świat" i w sobotę na rynku zadbanego miasteczka.

 

Specyficzna atmosfera koleżeńskości i wzajemnej życzliwości uczestników Igrzysk przyczyniła się zapewne do tego, ze obecna pani prezes Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji - KRYSTYNA MURDZEK  (wybrana podczas I  Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków we Wrześni) ma już wizję kolejnych igrzysk; najpierw zimowych , a za rok letnich. Obu w niezwykle atrakcyjnych krajoznawczo i klimatycznie miejscowościach.

 

Na pewno znowu nie zabraknie na nich osób po transplantacji serca i płuc będących pod opieką Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Aby zapowiedź stała się bardziej realna systematycznie dbać będziemy o zdrowie i ogólną kondycję fizyczną.

-Antoś Leśniczek

 

 

A 28 medal ode mnie dla fotografa, wspaniałej dziewczyny Grażki Kosteckiej, która potrafiła uchwycić najpiękniejsze chwile tegorocznych mistrzostw ...

-alicja