TDT

AKTUALNOŚCI

obraz

REHMED-EXPO`2010

TDT

Targi REHMED-EXPO Kielce, czwartek 22 kwietnia ...


 

Targi REHMED-EXPO Kielce, czwartek, dzień drugi, który należy podzielić na trzy „części”:

 

-  kampania,

 

-  bieg integracyjny,

 

-  wręczenie statuetki Laureatowi tytułu ISKRA NADZIEI.

 

Każdy z wyżej wymienionych punktów wymaga kilka stron opisu biorąc pod uwagę misję, uczestników,  jak i miejsce tych akcji.

 

Szybkie ranne śniadanie, zapakowane koszulki STS Zabrze mimo rannego chłodu, który na przemian ze śniegiem i deszczem skazywał z góry na niepowodzenie masowej imprezy na otwartym terenie.

 

Dziewiąta rano i już meldujemy się na stoisku.

 

Materiały w ruchu, pierwsze wzmocnienie przychodzi wraz z Jacentym i nasza kielczanką, kochaną Anią Abramczyk-Dobrzyńska „trzecia nerka”, sportsmenką i Wiceprezes PSST (medalistka ostatnich mistrzostw zimowych we Francji).

 

Jest już Krzysio, w drodze Marek Kądziela wspaniały kolega i jednocześnie tradycyjny sponsor imprez „składaków” na ziemi Świętokrzyskiej.

 

Andrzej Strugalski –Sandomierzanin, 11 miesięcy po transplantacji serca w Zabrzu przywozi naszego skromnego Rysia, który dwa tygodnie temu opuścił sanatorium Repty, po ciężkiej operacji w Zabrzu.

 

Zakładamy koszulki na ocieplacze, rozdajemy oświadczenia woli, które na miejscu wypełniają studenci wydziałów rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych uczelni z różnych stron Polski.

 

Wreszcie mamy koszulkę w rozmiarze XXL dla naszego Bohatera z Kilimandżaro, który uroczyście  i w asyście „składaków” zakłada ją i wchodzi na estradę by fachowo przygotować uczestników  do startu.

 

Jest chwila na przedstawienie zawodników, robi to jak zawsze z dowcipem i niesamowitym zaangażowaniem, szczególnie o  składakach, naszej determinacji, kampaniach, wspólnych imprezach sportowych.

 

Niektóre życiorysy wzbudzają podziw i głośne brawa.

 

Rysiu dyżuruje na naszym stoisku, a my tłumnie udajemy się na START …

Jest TVP, radio Kielce, prasa.

 

Mistrz Krzysio ustawia nas w drugim szeregu za „wózkami „ … reszta to już druga odsłona

 

 

 

- Jan Statuch

 

http://74.125.77.132/search?q=cache:YsEiS7cPGM4J:www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/tngallery%3FSite%3DED%26Date%3D20100422%26Category%3DGALERIA11%26Artno%3D645966895%26Ref%3DPH+echo+dnia+bieg+intedgracyjny+targi+reh-med&cd=1&hl=pl&ct=clnk

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/gallery?Site=ED&Date=20100422&Category=GALERIA11&ArtNo=645966895&Ref=PH&Params=Itemnr=7

http://www.targikielce.pl/index.html?k=main&s=news&news=222