TDT

AKTUALNOŚCI

obraz

Szlachtowa, 11.04.2010 - msza święta ...

TDT

Przywitanie Wiosny - trzeci dzień

Szlachtowa, kościółek w starej XIX wiecznej cerkwi okazale górującej nad okolicą. Wypełniony po brzegi wiernymi wraz z 30-osobową grupą uczestników trzecich spotkań w Zajeździe „HALKA”.
 Przywitanie Wiosny -  trzeci dzień

 

Szlachtowa, kościółek w starej XIX wiecznej cerkwi okazale górującej nad okolicą. Wypełniony po brzegi wiernymi wraz z 30-osobową grupą uczestników trzecich spotkań w Zajeździe „HALKA”.

 

Podziwiamy wspaniały Ikonostas wykonany przez tzw. Szkołę Lwowską.

 

Obrazy zostały namalowane na Płotnie, a nie na deskach.

Od 1952 roku parafia nosi nazwę MATKI BOSKIEJ POŚREDNICZKI ŁASK.

Mistyczne miejsce i modlitwa w intencji Wielkich Polaków - ofiar tragedii na polach Smoleńskich oraz „SKŁADAKÓW”, dawców i ich rodzin.

 

Msze w naszej intencji, podobnie jak w roku poprzednim  zamówił Jozef Sarata nestor wioślarstwa górskiego i wielokrotny mistrz Polski, jednocześnie Wiceprezes klubu sportowego PIENINY w Szczawnicy.

 

Obie intencje były wyjątkowe dla naszych serc: KATYŃ - w imieniu „Składaków” z Zabrza uczestniczyłem w inauguracji roku katyńskiego,  jakie miało miejsce w Polanie w lutym tego roku.

Miałem tam przyjemność słuchać i przebywać w towarzystwie Prof. Janusza Kurtyki http://www.stszabrze.pl/1,more,258-lekcja_historii_najnowszej_w_polanie.html?ln=pl

 

Dziś jeden z symbolicznych „KWIATÓW” złożonych w hołdzie pomordowanych 70 lat temu oficerom WP, Policji Państwowej, KOP.

 

Łzy i wzruszenie, Michał czytał Słowo Boże, księża :  Stanisław z Szczawnicy i Kazimierz z Krakowa prowadzili mszę integrującą nas z miejscowym społeczeństwem.

 

Dużo ciepłych słów przekazał ksiądz Kazimierz  o transplantacji, o obecnej na tej mszy Rodziny z Zawiercia, która oddała serce wraz z innymi organami swojego 17-to letniego syna dając tym samym życie innym, dla których przeszczep stał się datą nowych narodzin.

 

Jego słowa …”ja mam wypełnione „oświadczenie woli” więc podpiszcie i WY, ułatwił mi apel do ponad 200-tu parafian Szachtowej.

 

Składając, jak zawsze na Ołtarzu nasza grafikę przekazaliśmy wychodzącym „oświadczenia woli”, a najmłodszym serduszka  z napisem DRUGIE SERCE.

 

 

 Obejrzyj zdjęcia!!!