TDT

AKTUALNOŚCI

obraz

Miłe spotkanie z Klubem Miłośników Sandomierza - 24.11.2009r

TDT

24.11.2009 roku uczestniczyłem w spotkaniu Klubu Miłośników Sandomierza.

Miejscem tych ciekawych wieczorów jest,  jak zawsze, czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej, a honory domu pełniła dyrektor Barbara Rożek.

 

24.11.2009 roku uczestniczyłem w spotkaniu Klubu Miłosników Sandomierza.Miejscem tych ciekawych wieczorów jest jak zawsze czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej ,a honory domu pelniła dyr..Barbara Rożek.Spotkanie przebiegało w miłej i rodzinnej atmosferze z udziałem laureatów tytułu Sandomierzanina Roku, przedstawicieli Rady Miasta z Zastępcą  Burmistrza kolegą Markiem Bronkowskim.

W odróżnieniu do październikowego spotkania, gdzie niespodziewanie (poproszony o przedstawienie mojej pracy w walce o życie poprzez poularyzacje idei transplantacji) przez godzinę opowiadałem moją skromną historię życia, wczoraj wykorzystałem prezentację i rzutnik.

1.5 godz. to za mało, by przedstawić naszą rodzinę “SKŁADAKÓW”, działanie, realizacje szczytnej MISJI oraz plany na przyszłość.

Jak na miłośnika Kresów przystało, emocjonalnie przeniosłem słuchaczy do pieknego Wilna, Rossy, Grodna i Lwowa.j Jednak to wszystko mało - dalszy ciag na kolejnym spotkaniu.

Ciekawa dyskusja, słodycze kolegi Jana Mączki, Sandomierzaniana Roku,  napoje, z wdziękiem serwowane przez Panią Basię, dały okazję do planowania imprez w 2010r, (SKŁADAKI, tak jak w br.czynnie będą wspierać czerwcowe Dni Sandomierza}.

Dziękując za gościnę i opiekę,  jaka otrzymała nasz rodzinka podczas czerwcowej kampanii,  pozostawiłem tradycyjnie słodycze dla finalistów czytelniczego konkursu planowanego na 14 grudnia 2009r.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję za możliwość uczestnictwa w spotkaniu z wspaniałymi ludzmi, którzy na trwale wpisali się w historię  tego pieknego królewskiego maista.

Sandomierzanin 2008 roku
Jan Statuch
Prezes
Stowarzyszenia Transplantacji Serca koło Zabrze