TDT

AKTUALNOŚCI

obraz

Kampania we Włoszczowej

TDT

Włoszczowa 10 czerwiec 2009r.Włoszczowa 10 czerwiec 2009r.Sala Konferencyjna Starostwa Powiatowego.
Kolejna Kampania Wojewody Świętokrzyskiego Pani Bożeny Pałki-Koruby "
PRZESZCZEP TO DRUGIE ZYCIE".

O godz.9:00 z Alicja (Alicja Chachaj reprezentowała SCCHS Zabrze)i Jacentym ustawiliśmy bandery, okleiliśmy 3-pietrowy budynek Starostwa i wszyscy wchodzący do :Urzędu Skarbowego, Starostwa, Banku i innych instytucji otrzymywali serduszka i nasze oświadczenia woli wraz z materiałami Wojewody Świętokrzyskiego.
Punktualnie o godz:10:00 Jerzy Pyrek Pełnomocnik Wojewody d/s Niepełnosprawnych, nasz kolega otworzył spotkanie w sali wypełnionej po brzegi młodzieżą i nauczycielami szkół średnich. Prezentacja związana z transplantacja, pozyskiwania narządów, życia ludzi po przeszczepie serca i innych organów trwała ponad 45 min.

Ja zabrałem głos w imieniu ludzi po transplantacji serca i płuc. Przedstawiłem bogactwo naszego życia, sport, praca, rekreacja, nasze spotkania, nasza radość i nasz dług ,który spłacamy do końca naszych dni. Podkreśliłem życie naszej młodzieży ,którzy studiują zakładają rodziny, rodzą dzieci, borykają sie z problemami jak każdy w naszym kraju. Była dyskusja ,wróciły nadzieje, że ze świadomym oddawaniem organów będzie u nas lepiej.
Dziękujemy Włoszczowej za Gościnę i młodzieńczą  atmosferę.

Janek