TDT

AKTUALNOŚCI

obraz

ZAWODY SPORTOWE W KOZIENICACH

TDT

ZAWODY SPORTOWE W KOZIENICACH

 

·         W niedzielę, 7 czerwca 2009 roku w Kozienicach zakończyły się
·         IV MISTRZOSTWA POLSKI DLA OSÓB PO TRANSPLANTACJI I DIALIZOWANYCH
·         W LEKKIEJ ATLETYCE, TENISIE, TENISIE STOŁOWYM I PŁYWANIU.
·         Po raz kolejny nie zabrakło na nich osób po przeszczepieniu serca.
·         Tym razem Koło „Zabrze” wystawiło liczniejszą, niż zwykle, ekipę. Przez cztery dni zawodów, w różnych dyscyplinach sportowych, w kilku kategoriach wiekowych, w walce o medale rywalizowało 11 osób z naszego koła.
·         Jak zwykle najliczniej zgłosiliśmy się do konkurencji technicznych. Były dyscypliny sportowe, jak na przykład tenis stołowy w kategorii weteranów, gdzie na ośmiu uczestników połowę stanowili członkowie zabrzańskiej rodziny składaków.
·         Ale nie zbrakło nas też w biegach, a nawet w pływaniu mieliśmy swego reprezentanta.
 
·         Od piątku aż do niedzieli uczestnicy zawodów w dobrych nastrojach eksponowali swoją zwinność i kondycję fizyczną na stadionie lekkoatletycznym, kortach tenisowych, pływalni i na sali gimnastycznej.
·         Warto nadmienić, że podczas zawodów uzyskano kilka dobrych rezultatów, z których godny uwagi jest nowy rekord polski w pchnięciu kulą – lepszy od poprzedniego  (sprzed 2 lat)  o 16 centymetrów.
·         Wyróżniających się  sportowców nagradzano medalami. Składaki z Zabrza i osoby im towarzyszące wywalczyły 22 krążki; sześć złotych, dziewięć srebrnych i siedem brązowych.
 
·         Ale impreza w Kozienicach, to nie tylko zawody sportowe, lecz także przekonywanie społeczeństwa do świadomego dawstwa narządów do przeszczepiania. Sprzyjającą temu okolicznością był panel transplantacyjny z udziałem lekarzy w piątek i całodzienna obecność dziennikarzy telewizyjnych przeprowadzających liczne wywiady i filmujących zmagania sportowe w sobotę.
 
·         Obok emocji sportowych duży wpływ na całokształt doznań miała rewelacyjna atmosfera kilkudniowego spotkania, a jej apogeum przypadło na sobotni wieczór, w trakcie którego uczestnicy mieli okazje zachwycić się popisami muzyków i solistów zespołu „Świętokrzyskie Scyzoryki” ze Starachowic.
 
·         Gratulujemy Zarządowi Polskiego Stowarzyszenia Sportu Po Transplantacji świetnej organizacji Mistrzostw i dziękujemy serdecznie za stworzone warunki do sportowej rywalizacji, wypoczynku i zabawy.
 

 

 

Foto i artykuł : Antoni Leśniczek