TDT

AKTUALNOŚCI

obraz

Praca i życie z niepełnosprawnością

TDT

Dnia 2.IV odbyło się w Zabrzu kolejne spotkanie z cyklu: "Praca i życie z niepełnosprawnością ". Jest to wspólny projekt miast Zabrze i Essen. Organizatorem debat jest wspólnota robocza związków osób niepełnosprawnych - Forum "RAZEM" w Zabrzu, oraz miasta Essen i Zabrze.

Dnia 2.IV odbyło się w Zabrzu kolejne spotkanie z cyklu: "Praca i życie z niepełnosprawnością ". Jest to wspólny projekt miast Zabrze i Essen. Organizatorem debat jest wspólnota robocza związków osób niepełnosprawnych - Forum "RAZEM" w Zabrzu, oraz miasta Essen i Zabrze. Rozmowy mają przyczynić się do porozumienia narodów poprzez doświadczanie, poznawanie i akceptowanie innej kultury i sposobu życia. Projekt służy również rozbudowie struktur samopomocy osób niepełnosprawnych w Zabrzu w oparciu o istniejące stosunki partnerskie pomiędzy obydwoma miastami. We wzajemnym porozumieniu zaplanowane zostały spotkania szkoleniowe. Celem tych działań było poprawienie samopomocy i praca na rzecz osób niepełnosprawnych.

Na kwietniowe spotkanie zaproszono także Stowarzyszenie Transplantacji Serca, które reprezentowały p. Józia i moja skromna osoba.
Interesującym debatom i wykładom towarzyszyła niezwykle serdeczna atmosfera i hasła, które przyświecają szczytnym celom.

Koło Zabrze zostało inwitowane do Essen celem zapoznania się z programem działania niemieckich organizacji. My także wystosowywaliśmy zaproszenie dla Stowarzyszeń.
Jest to dla nas bardzo duże wyróżnienie, za które serdecznie dziękujemy.

Specjalne podziękowanie także dla Pani Heleny Breczko, dzięki której mogliśmy spotkać się w gronie ludzi, którzy tak jak my - chcą nieść pomoc i przyczyniać się by ludziom niepełnosprawnym żyło się lepiej.

Katarzyna Chachaj