TDT

AKTUALNOŚCI

obraz

III Mistrzostwa Polski dla Osób po Transplantacji - Zakopane 2009

TDT

Wjeżdżałam do stolicy Tatr nocą.

Zakopane przywitało mnie białymi świerkami i pomimo późnej pory nie mogłam odmówić sobie spaceru po ośnieżonych dróżkach z moim drogim Tadziem Wandzlem.

Wjeżdżałam do stolicy Tatr nocą.

Zakopane przywitało mnie białymi świerkami i pomimo późnej pory nie mogłam odmówić sobie spaceru po ośnieżonych dróżkach z moim drogim Tadziem Wandzlem.

Następnego dnia zawody. Przepięknie ośnieżony Witów, radośni ludzie na stoku i emocje związane z zawodami. A w schronisku, mityng na rzecz transplantacji. Materiały Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu i naszego Stowarzyszenia. Kolorowe rollbannery i oświadczenia woli spowodowały, że weselej się w izbie zrobiło .

Zdrowa rywalizacja, wesołe buzie i przeżywanie cudownych chwil na stoku doprowadziły mnie do chęci włożenia nart biegowych i uczestniczenia w przyszłorocznych zawodach.

Moi kochani chłopcy z Koła Zabrze spisali się na trzy medale.

UWAŻAM, ŻE NIE BYŁO OD NICH LEPSZYCH

Dopingował wszystkim niesamowity Paweł Kukiz - honorowy gość tych Mistrzostw.

Wieczorem uroczysta kolacja, cudowna atmosfera i wręczanie medali i dyplomów. Słowa podziękowań, uściski i szczera radość, to argumenty do organizowania następnych spotkań sportowych.

Kameralny koncert zespołu PIERSI i rockowy głos Pawła Kukiza dodał temu spotkaniu serdeczny klimat.

Z rąk Pawła Kukiza i profesora Andrzeja Chmury medale otrzymali; Stasiu Rusnak - złoty medal i Tadziu Wandzel - brązowy medal w narciarstwie alpejskim.

Janek Statuch został uhonorowany dyplomem i srebrnym medalem za ogromną pomoc przy organizacji III Mistrzostw Polski Osób po Transplantacji w narciarstwie biegowym, alpejskim i biathlonie i otrzymał gratulacje za zajęcie IV miejsca w narciarstwie alpejskim.

Wierzę, że w następnych mistrzostwach swój akces zdeklaruje liczniejsza grupa z Zabrza.

Wieczór galowy uświetnił także pan Bartosz, naukowiec z Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, który przygotował prezentację dotyczącą wypraw na biegun.

Kilkudniowe wydarzenie sportowe wzbogaciła obecność pana profesora Andrzeja Chmury - kierownika Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpitala Dzieciątka Jezus w Warszawie, a także lekarzy m.in. Ewy Śmirskiej i Tomasza Jakimowicza.

Moim skromnym zdaniem te mistrzostwa, to kolejna kampania na rzecz transplantacji. Nasze uczestnictwo w zawodach, bezpośredni kontakt z ludźmi, którzy do tej pory uważali osoby po przeszczepie, za ciężko chorych i przykutych do łóżka, udowadnia , że warto leczyć ludzi tą metodą .
 

 

Serdeczne podziękowania dla Pani Prezes Stowarzyszenia Sportu Po Transplantacji Krystynie Murdzek za zaproszeni nas na powyższe zawody i gratulacje za profesjonalne zorganizowanie mistrzostw, a także dla Mariusza Szumery za fachowość w wykonaniu zdjęć dla Koła Zabrze na III Mistrzostwach Polski Osób po Transplantacji w narciarstwie biegowym, alpejskim i biathlonie w Zakopanem w dniach 12-14 lutego 2009r.