TDT

AKTUALNOŚCI

Zdrowe Serce w Kłobucku 17.09.2016

TDT

Na Kłobuckim Rynku od godziny 12:00 do 16:00, 17.09.2016

Już w najbliższą sobotę 17 września 2016 roku od godziny 12:00 do 16:00 na Kłobuckim Rynku Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Stowarzyszenie Wieniawa na kampanie prozdrowotną „Zdrowe Serce w Kłobucku”.

Wydarzenie „Zdrowe Serce w Kłobucku” ma na celu przede wszystkim zwiększenie świadomości na temat zapobiegania chorobom serca i naczyń oraz przedstawienie jak można uczynić nasz styl życia zdrowszym. Podczas akcji będzie możliwość darmowego pomiaru ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy oraz cholesterolu we krwi. 
Dla osób palących przewidzieliśmy również badanie zawartości dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz porady skutecznego zerwania z nałogiem. Będzie można także skorzystać z darmowych konsultacji lekarzy kardiologów pracujących w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu.  
Ponadto podczas wydarzenia pragnęlibyśmy przybliżyć mieszkańcom Kłobucka niezwykle istotne i ciekawe zagadnienie jakim jest transplantacja narządów. 
Tak dla transplantacji”, to ogólnopolski program Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, którego głównym zadaniem jest popularyzacja idei transplantacji oraz pomoc osobom chorym i niepełnosprawnym.

Przedsięwzięcie zostało zainicjowane przez Prezes Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu Alicję Chachaj, wolontariuszy Fundacji SCCS: drktor Anetę Ciślak i doktora Piotra Desperaka oraz Prezesa Stowarzyszenia „Wieniawa” Andrzeja Sękiewicza.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prof. Marian Zembala. Organizację wydarzenia wspiera Starosta Powiatu Kłobuckiego Henryk Kiepura. Partnerem akcji jest firma ROCHE.

Pokażmy, że potrafimy o siebie zadbać!

 

 

 

Alicja CHachaj