TDT

AKTUALNOŚCI

Sobota pełna wrażeń - 5 listopada 2016, Głogów

TDT

Gala Crossu została zorganizowana przez grupę Master Team 17 i miała na celu zaprezentowanie zaproszonym gościom dokonań dotychczasowych edycji Crossu Straceńców i nowej formuły zbliżającej się 7 edycji w dniach 22-23 kwiecień 2017. Było mi niezmiernie miło usłyszeć, że Cross Straceńców, wspiera program „Tak dla transplantacji”.

 

Sobota pełna wrażeń 05 listopad 2016 Głogów

Kiedy odbierałam zaproszenie na Galę Crossu Straceńców od Jurka Górskiego wiedziałam, że będzie to ciekawe wydarzenie i nie zawiodłam się.

Sobota 5 listopada w Głogowie zdominowana została przez sympatyków Crossu Straceńców, a nie lada gratką było oczywiście poza Galą spotkanie z twórcami filmu „Double IronMan” scenarzystą i reżyserem Łukaszem Palkowskim (reżyserował także Bogów), producentem Krzysztofem Szpetmańskim i Kamilą Kamińska odtwórczynią głównej roli kobiecej. To spotkanie było dla mnie osobiście dużym przeżyciem.

Film będzie opowiadał o fascynującym, pełnym morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły życiu człowieka który wygrał z nałogiem a  inspiracją jest życie Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek.

Zdjęcia do filmu są od kilku miesięcy realizowane w kilku miejscach w tym w Legnicy, skąd pochodzi Jerzy Górski, ale też w Świdnicy oraz we Wrocławiu. W rolach głównych zobaczymy: Jakuba Gierszała (zagra Jerzego Górskiego), Janusza Gajosa, Magdalenę Cielecką, Arkadiusza Jakubika, Tomasza Kota, Adama Woronowicza, Artura Żmijewskiego, Annę Próchniak, Kamilę Kamińską i Szymona Warszawskiego.

Po spotkaniu z filmowcami nadszedł czas na Galę Crossu Straceńców w hotelu Cubus w Głogowie.

Zanim jednak opowiem o gali kila słów o Crossie Straceńców. Jest to impreza sportowa wymyślona przez Jurka Górskiego. W przyszłym roku w Głogowie na terenie motocrossu Górków w Głogowie odbędzie się jej 7 edycja. Od 4 lat „Tak dla transplantacji” jest  na niej reprezentowane.

Gala Crossu została zorganizowana przez grupę Master Team 17 i miała na celu  zaprezentowanie zaproszonym gościom dokonań dotychczasowych edycji Crossu Straceńców i nowej formuły zbliżającej się 7 edycji w dniach 22-23 kwiecień 2017. Było mi niezmiernie miło usłyszeć, że Cross Straceńców, wspiera program „Tak dla transplantacji”.

Gali towarzyszyły także turniej szachowy, również w wersji bieganej, gry integracyjne” jenge”, mogliśmy skosztować specjalnie na te okazję przyrządzone przez Pastelovą Manufakturę Lodów  lody „Crossowa dolina” i wyśmienite wypieki z logo Crossu a o muzyczną oprawę zadbał Puzton Band.

Odbyła się także akcja charytatywna na rzecz Karoliny, która traci wzrok.

Kończąc mam nadzieję, że i 7 edycja Crossu Straceńców będzie miała swoja reprezentację.

Dołączam kilka zdjęć autorstwa FOTO ART. „B” Barbara Popiel

 

- Renata Maternik

 

http://www.tv.master.pl/informacja.php?news=44671

https://www.youtube.com/watch?v=IPGfP74bu7I