TDT

AKTUALNOŚCI

Składaki w plenerze 12-14.06.2015

TDT

Przed budynek A Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu przyszli nas pożegnać najmłodsi pacjenci Julia i Jasiek (najmłodsi czekający na drugie serce), Andrzej Marchewka (pacjent po przeszczepie płuc), dr Piotr Łapa, dr Adam Grzybowski ale także pielęgniarki i technicy. Na moment przybiegła do nas Pani dr Beata Chodór by dać swoje „błogosławieństwo” dla uczestników. Swoje pozdrowienia przekazał telefonicznie Pan Profesor Marian Zembala i dr Dawid Borowik.

Dobroć serca jest tym,
czym ciepło słońca:
ona daje życie.
Henryk Sienkiewicz

 

Przygodę w plenerze rozpoczęliśmy w piątek 12.06. cudownym nastrojem, słońcem nad głowami, sałatkami przekazanymi przez Pana Bogdana Janotę Dyrektora Firmy WITAMINA, czerwonymi jabłkami i zdrowymi sokami z Owocu Sandomierskiego, wodą z tlenem od Państwa Majewskich, w autokarze prowadzonym przez superowego kierowcę Jaśka z PKS Racibórz…
Przed budynek A Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu przyszli nas pożegnać najmłodsi pacjenci Julia i Jasiek (najmłodsi czekający na drugie serce), Andrzej Marchewka (pacjent po przeszczepie płuc), dr Joanna Śliwka, dr Piotr Łapa, dr Adam Grzybowski ale także pielęgniarki i technicy. Na moment przybiegła do nas Pani dr Beata Chodór by dać swoje „błogosławieństwo” dla uczestników.
Swoje pozdrowienia przekazał również Pan Profesor Marian Zembala i dr Dawid Borowik.

Pierwszym przystaniem był Park Wodny NEMO w Dąbrowie Górniczej gdzie oczekiwali nas Zbyszek Kałuża przedstawiciel Wydziału Promocji Miasta i pan Marcin Bazylak w imieniu Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej.
Po przyjacielsku przyjęła naszą grupę pani Katarzyna Sobstyl Prezes Zarządu Spółki Parku Wodnego NEMO. Pływanie, kręgle i zabawa towarzyszyły aż do wyśmienitego obiadu. Wspólne zdjęcia, prezenty i powoli ruszamy w drogę.

Imbramowice i Pani Krystyna „Ochmistrzyni” czeka na nas już od rana…
Szybkie zakupu i kierunek klasztor Sióstr Norbertanek.
Na miejsce przyjeżdżamy w porze kolacji.
Pełne zaangażowanie Kasi Szymkiewicz, Oli Łacek i Rafała Andreasa i już za pół godziny wszyscy siedzą w jadalni.
Zajęcia na świeżym powietrzu w otoczeniu wyjątkowego klasztoru przedłużają się do późna.

A rano, po śniadaniu, przygotowani do wyjazdu i zajęć w stadninie koni wsiadamy do autokaru pełni energii.
Trzyciąż wita nas słońcem, malowniczym pejzażem i radosnymi uśmiechami właścicieli EWEX-u : Darka i Ewuni Konstantych.
Bardzo szybko Lilka i Krzysztof Miś organizują zajęcia z nordic walking, a Joasia i Łukasz sportowo zręcznościowe bo słońce przygrzewa coraz mocniej i trzeba pomyśleć o leniuchowaniu pod drzewami.
Można było też przejechać się bryczką albo pojeździć na koniu lub malować na metrowym papierze kredkami mistrza Stasia Kmiecika, który na tę okoliczność zawitał do Trzyciąża wraz z przeuroczą żoną Moniką.
Integracja, swoboda, czas na wspomnienia i zasłużony relaks dla najmłodszych Składaków tego wszystkiego można było doświadczyć na pierwszych warsztatach w plenerze.

Ogromne podziękowania kieruję do :
Joanny i Łukasza Swędrak, Lilianny i Krzysztofa Miś, pana Bogdana Janoty-Dyrektora Firmy Witamina, pana Leszka Bąka-Prezesa Zarządu i pani Katarzyny Marciniak-Głównego Księgowego Firmy Owoc Sandomierski, państwu Majewskim, Panu Zbigniewowi Podrazie-Prezydentowi Dąbrowy Górniczej, Zbyszkowi Kałuży, Katarzynie Sobstyl-Prezesowi Zarządu Spółki Parku Wodnego NEMO, Darkowi i Ewie Konstantym-właścicielom stadniny koni EWEX z Trzyciąża, panu Romanowi Żelaznemu-Wójtowi Gminy Trzyciąż, Monice i Stanisławowi Kmiecikom, pani Krystynie „Ochmistrzyni” z Imbramowic, Markowi Meserszmitowi,  pani Katarzynie Bilskiej z Warszawy.
Dzięki takim wspaniałym ludziom i pięknej akcji PODUSZKA DLA MALUSZKA stworzonej przez wolontariuszy Fundacji SCCS Rafała Andreasa i Olę Łacek, w której uczestniczyły przedszkolaki i uczniowie z terenu województwa małopolskiego i śląskiego najmłodsi pacjenci z DRUGIMI SERDUSZKAMI mogły spędzić wyjątkowe trzy dni…

 

Dziękuję Kasi Szymkiewicz, Tomaszowi Łomowskiemu, Patrykowi Koczybie, Paulinie Rachwał, Justynie Wandzik, Patrykowi Przytule za pomoc przy organizacji wyprawy

Alicja Chachaj

 zapraszam do galerii zdjęć