TDT

AKTUALNOŚCI

Składaki na koncercie Serce za Serce - 14.11.2015

TDT

Koncert "Serce za serce" w Domu Muzyki i Tańca, stanowi swego rodzaju podziękowanie wszystkim osobom wspierającym zabrzańską Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi.

"Serce za serce" 2015 w Zabrzu 

W sobotę 14 listopada w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, odbyła się XXIV już edycja dorocznego święta - gala „Serce za serce”.

Podczas koncertu za hojność, pomoc, filantropię i społeczną odpowiedzialność, decyzją Rady Fundacji, wyróżnieni zostali:

Statuetką „Serce ze Serce”: PPUH Voigt Sp. zo.o., Zabrze oraz firma ECOL Sp. z o.o. z Rybnika


Medalem im. prof. Zbigniewa Religi
uhonorowani zostali:
Łukasz Palkowski, reżyser filmu "Bogowie" oraz Tomasz Kot , aktor, odtwórca roli prof. Z. Religi w filmie "Bogowie"

 

Statuetkę „Przyjaciel Fundacji” otrzymali: Zakłady Mięsne HAM Cichoń i Wspólnicy Spółka Jawna; Radzionków, raciborskie RAFAKO SA; Inter Car II Sp. z o.o., Zabrze, Alter Medica Jan Szupina z Żywca, WADIM PLAST NAROJEK S. J. z miejscowości Reguły, IRPO Biuro Handlowe z Andrychowa oraz PPH MAGA z Raszyna, a także Piotr Sobotka, właściciel firm; ROBOCLEAN i Perfect Cool z Warszawy.

 

Nagrodzeni zostali również laureaci konkursu im. prof. Zbigniewa Religi na najlepszą pracę naukową w dziedzinie medycyny i bioinżynierii, których nazwiska Kapituła konkursu ogłosi tuż przed koncertem.
Koncert „Serce za serce” od 24 lat organizowany jest z myślą o propagowaniu misji Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi, upamiętnieniu jej Założyciela i Patrona oraz uhonorowaniu osób, firm i instytucji za wsparcie prac naukowo-badawczych prowadzonych w Instytucie Protez Serca Fundacji.

 

Na tym wyjątkowym koncercie nie zabrakło wolontariuszy, beneficjentów transplantacji Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Świętowali razem z nami : Roman Błażejczak z piękną żoną Hanią, który 24 lata temu dostał drugie życie, Renata Maternik, 10 lat po przeszczepie z mężem Piotrem, Patryk Koczyba - 5 lat po transplantacji wraz z koleżanką Monisią...

 

Grupa Zakopower i tyska Orkiestra Kameralna Aukso były gwiazdami tegorocznego koncertu "Serce za serce " w Zabrzu.
Wśród laureatów nagród przyznawanych przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii, był  Tomasz Kot-aktor i reżyser Łukasz Palkowski.

 

Dziękuję za kolejne piękne spotkanie i do zobaczenia...

Alicja Chachaj