TDT

AKTUALNOŚCI

Ruszyła Jubileuszowa Akcja PODUSZKA DLA MALUSZKA

TDT

To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące...

Uszczęśli­wianie in­nych jest marze­niem ludzi szczęśliwych
                                                                                    - Phil Bosmans
Rusza V edycja akcji „Poduszka dla Maluszka”

Prezenty mikołajkowe, obóz rehabilitacyjny i spełnianie marzeń małych pacjentów Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz
Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu to tegoroczne wyzwanie postawione przez organizatorów jubileuszowej V edycji akcji "Poduszka dla Maluszka”.

5 edycja bije swoje rekordy i wkracza do 46 placówek edukacyjnych, w których wolontariusze przez 4 tygodnie będą prowadzić kwestę. Ponadto zbiórka odbywa się także w 36 sklepach Partnera Głównego akcji skandynawskiej sieci JYSK, a swoją darowiznę można przekazać również poprzez zbiórkę internetową.
"Poduszka dla Maluszka” to ogólnopolska akcja charytatywna organizowana przez Fundację Śląskiego Centrum Chorób Serca. Zbiórka prowadzona jest głównie w placówkach edukacyjnych, gdzie dary są zbierane w formie środków finansowych i nowych poduszek- przytulanek. Poprzednie 4 edycje przyniosły kwotę ponad 26 tys. zł, które zostały przeznaczone na organizację obozów rehabilitacyjnych dla dzieci i młodzieży po transplantacji. Łącznie w rehabilitacji wzięło udział ponad 150 osób. Ponadto dzięki akcji obdarowano blisko 1400 dzieci nowymi kolorowymi poduszkami.

 

Akcję w tym roku wspiera 14 letnia Kamila Makowska, u której miesiąc po urodzeniu zdiagnozowano ostrą białaczkę Chorobę udało się pokonać. W wieku 10 lat przeszła poważną chorobę w wyniku której musiała przejść przeszczep serca. Niestety, rok później u dziewczyny zdiagnozowano wirusa po lekach immunosupresyjnych. W osłabionym organizmie stwierdzono obecność chłoniaka. Obecnie Kamila czeka na dawcę szpiku.

http://zabrze.com.pl/i,poduszkami-spelniaja-marzenia,200274,866882.html

http://www.siepomaga.pl/r/poduszka

 

- Alicja Chachaj