TDT

AKTUALNOŚCI

Program TAK DLA TRANSPLANTACJI na VIII Konferencji Promocji Zdrowia

TDT

Tylko ci, którzy nauczyli się potęgi szczerego i bezinteresownego wkładu w życie innych, doświadczają największej radości życia - prawdziwego poczucia spełnienia. - Anthony Robbins

TDT to ogólnopolski program Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, którego głównym zadaniem jest popularyzacja idei transplantacji, promocji sportu po przeszczepie narządów i zdrowego stylu życia oraz organizowanie akcji dla najmłodszych pacjentów, dzieci z domów dziecka i przedszkoli.
Program ten jest programem wyjątkowym nie tylko ze względu na ideę ale na fakt, że współrealizują go beneficjenci transplantacji. Pomagają wolontariusze (młodzież licealna, piłkarki KKS Zabrze).

Wspierają nas także pracownicy Śląskiego Centrum Chorób Serca (rehabilitacja, pielęgniarki, lekarze i pracownicy techniczni).
W ostatnim czasie włączają się również rodzice dzieci po przeszczepie.

 

Podjęliśmy także współpracę z innymi podmiotami by poszerzać promocję programu ale i SCCS.
Kampanie popularyzujące ideę transplantacji i zdrowego stylu życia realizujemy podczas imprez okolicznościowych, sportowych, konferencji w miejscowościach, do których nas zapraszają. Niemniej jednak piszemy wnioski i projekty by pozyskiwać finanse na ich zorganizowanie.
Sportowo realizujemy i integrujemy się z środowiskiem lokalnym podczas udziału w biegach ulicznych, maratonach, marszach.

 

 

To właśnie dzięki uprzejmości Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji, które zaprasza nas na imprezy sportowe mamy możliwość sprawdzić swoją kondycję.
Rywalizujemy podczas Mistrzostw, Igrzysk, Olimpiad Sportowych. Biegamy i zjeżdżamy na nartach, pływamy, skaczemy, gramy w tenisa ziemnego i stołowego, biegamy na krótkich i długich dystansach, rzucamy kulą, oszczepem i piłeczką. Podczas takich zawodów sportowych staramy się popularyzować transplantację.

 

Organizujemy od wielu lat wyprawy rowerowe, a podczas ferii zimowych warsztaty sportowe. Włączamy się w projekty sportowe dla osób po przeszczepie, obecnie już od 12.06 otwiera się program kijkowy z Stowarzyszenia Nordic Walking.

Współpracujemy z sławnymi sportowcami (Jerzy Górski, Przemysław Saleta, Paweł Januszewski, Artur Siudmiak), którzy przyłączają nasze akcje do swoich.

 

„WSZYSTKIE DZIECI SĄ NASZE” to spotkania i odwiedziny w Poradni, oddziałach, ale pamiętamy i wspieramy na co dzień. przynosząc książki, słodycze, owoce, kredki i zabawki. Z corocznej akcji PODUSZKA DLA MALUSZKA organizowanej przez naszych wolontariusz Rafała i Olę, dzieci i młodzież ze szkół w województwie małopolskim i śląskim zbierają poduszki, maskotki i pieniążki na spełnianie marzeń chorych dzieci.
Organizujemy kolonie i zimowiska, warsztaty psychologiczne oraz współorganizujemy zjazdy dzieci i młodzieży po transplantacji serca.

 

Dzięki hojności firm i osób prywatnych Dzień Dziecka, Mikołaj, Wielkanoc są bogatsze i bardziej radosne.
Wspieramy wiele imprez o charakterze sportowym i rekreacyjnym. Pomagamy „wrócić” po transplantacji do normalnego funkcjonowania w życiu społecznym i zawodowym.

 

Dzięki zaangażowaniu wszystkich program ten można porównać
do zdrowego bijącego serca.

 

Alicja Chachaj