TDT

AKTUALNOŚCI

Marzenia się spełniają

TDT

Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością. Jan Paweł II

15. rocznicę przeszczepu serca i płuc chciał uczcić wejściem na Giewont i odwiedzić początek Polski.

 

Jego marzenie się spełniło, może trochę zmodyfikowałam ale zgodził się i Marek Breguła wraz z ekipą Składaków, personelu medycznego oraz wolontariuszy Fundacji SCCS 19.11.2016r.

Przybył do Doliny Chochołowskiej.

Zanim podjęłam realizację wyprawy musiałam nakłonić Marka by zrezygnował z Giewontu na rzecz szczytu Grześ, na Szlaku Papieskim. Wszyscy wiemy, że można planować, a aura, szczególnie w górach i tak dyktuje swoje warunki.

Choć byliśmy odpowiednio przygotowani do wyprawy, to ze względu na halny i duże zachmurzenie zmieniliśmy trasę tak, by było bezpiecznie i wdrapaliśmy się do Doliny Jarząbczej, która znajduje się także na Szlaku Papieskim.

Wrażenia nie do opisania ale trzeba było wracać bo o godzinie 13-tej rozpoczynała się msza święta w intencji Marka, Justyny, wszystkich biorców, dawców, personelu medycznego i uczestników tej mszy św. A poza tym z niecierpliwością czekał na nas już w kapliczce, na Dolinie Chochołowskiej, proboszcz Jan Lis.

Punktualnie i z wielkim wzruszeniem, w skupieniu każdy brał udział w tym nabożeństwie. Po mszy wspólne zdjęcia, miłe rozmowy i jak zawsze bywa wszystko ma swój początek jak i koniec. Szczęśliwi, spełnieni wracaliśmy do karczmy na gorący kapuśniak z żeberkiem. W wolnej chwili dyskusja o wyprawie i kolejne pomysły by znów powrócić w góry, które choć srogie, jednak przyciągają do siebie.

 

Serdeczne podziękowania składam :

Panu Bohdanowi Pitoniowi - Wójtowi Gminy Kościelisko,

Panu Janowi Piczurze - Przewodniczącemu Zarządu Komitetu PIS - powiat tatrzański i Kierownikowi Wspólnoty w Witowie,

Pani  Marii Ziębowej - właścicielce Leśniczówki u Zięby oraz personelowi,

Panu Zbyszkowi - Przewodnikowi Doliny Chochołowskiej,

Pani Halinie Olejniczak - właścicielce firmy Strefa Tlenu w Kościelisku,

Pani Dr Marcie Kurdziel - kardiologowi z SCCS w Zabrzu,

Pani mgr AnnieGibas - pielęgniarce Oddziału Mukowiscydozy i Przeszczepu Płuc SCCS,

Pani mgr Bogumile Król – koordynatorowi transplantacji w SCCS

I wszystkim, którzy wsparli wyprawę do zjawiskowej Doliny Chochołowskiej

 

- Alicja Chachaj