TDT

AKTUALNOŚCI

Kampania podczas I Tarnogórskiego Półmaratonu 3.05.2016

TDT

Patronat honorowy nad I Tarnogórskim Półmaratonem "Tak dla Transplantacji" objął Pan Profesor Marian Zembala - Krajowy Konsultant w dziedzinie kardiochirurgii, jeden z prekursorów polskiej transplantologii, Dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu!

 

3-go maja 2016 roku w Tarnowskich Górach odbędzie się I Tarnogórski Półmaraton pod hasłem „TAK dla Transplantacji”. Rozpoczynamy bieganie już od godziny 10:00.

 

Organizatorami zawodów są Tarnogórskie Towarzystwo Triathlonowe oraz Urząd Miasta w Tarnowskich Górach. Honorowy patronat nad biegiem objął Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry - Pan Arkadiusz Czech oraz Pan Profesor Marian Zembala - Dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca.
Grafikę stworzył artysta malarz Ryszard Gancarz.

Jest to wydarzenie bezprecedensowe w biegowej historii miasta i wyjątkowe ze względu na cele, a mianowicie promocja biegania i zwiększanie świadomości związanej z transplantacją narządów.

Żywym przykładem połączenia sportu i transplantacji będzie czynny udział Zbyszka Błońskiego, od 3,5 roku Składaka z nową nerką.

 

W trakcie biegu odbędzie się także kampania promują ideę transplantacji. Wolontariusze - SKŁADAKI (osoby po przeszczepie serca w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu), będą rozdawać OŚWIADCZENIA WOLI i chętnie podzielą się swoim wspomnieniami o życiu przed i po przeszczepie. Akcję w Tarnowskich Górach wsparła Firma WITAMINA, Sport Club Shausha, Tłoczarnia z Dąbrowy Górniczej.

 

Kochani, nie mamy wątpliwości, że impreza przyciągnie nie tylko biegaczy ze Śląska, ale również z całej Polski.

 

Serdecznie zapraszamy,

Alicja Chachaj i Agnieszka Twardowska

 

 

 

Szczegóły poniżej :
http://kalendarzbiegowy.pl/i-tarnogorski-polmaraton-tak-dla-transplantacji

http://www.tarnogorskipolmaraton.pl/

https://www.facebook.com/events/204845719849216/