TDT

AKTUALNOŚCI

Jarosławiec po raz czwarty - 3.07.2016

TDT

Rano praca, potem szkoła I kręgosłup wiecznie bolał. Lekarze jednak rację mają, Że ruch receptą jest wspaniałą...

Komenda „Składaka” Romka – 24 lata po przeszczepie serca: na miejsca, gotowi start… strzał z pistoletu startowego… tak rozpoczął się 4 Rekreacyjny Bieg „Podziel się życiem” w ramach kampanii „Tak dla transplantacji”  podczas XXVI Międzynarodowego Biegu po plaży Jarosławiec 3 lipca 2016 r. z udziałem Pana Marka Leśniewskiego Dyrektora biegu, osób po przeszczepie serca i nerek, ich bliskich oraz przyjaciół.

 

To już po raz czwarty zostaliśmy zaproszeni przez organizatorów do Jarosławca, aby podczas Międzynarodowego Biegu po Plaży prowadzić kampanie „Tak dla transplantacji”.  I tym razem stawiliśmy się licznie, aby wypełnić swoje zadanie i  skorzystać z atrakcji tej uroczej nadmorskiej miejscowości.

Były wycieczki rowerowe, plażowanie, spacery wzdłuż wybrzeża, podziwianie klifów dochodzących do 45 m wysokości i zachodów słońca oraz kosztowanie smacznych ryb w miejscowych smażalniach.

 

Ale w ten najważniejszy dla nas dzień 3 lipca od samego rana ubrani w koszulki z logo „Tak dla transplantacji” organizowaliśmy nasze stoisko, aby zdążyć przed rozpoczęciem  biegów dzieci i młodzieży. Z każdą minutą nasza grupa stawała się coraz liczniejsza aby ostatecznie liczyć ponad 30 osób.

 

Na czele Drużyny „Tak dla transplantacji” stanęła dr n med. Joasia Śliwka - asystent Katedry Kardiochirurgii i Transplantologii SUM Śląskiego Centrum Chorób Serca gość honorowy XXVI Biegu po Plaży i jej mąż Michał, a w jej skład wchodzili: najmłodsza wolontariuszka Iga (3 lata po przeszczepie serca) z siostrą i rodzicami, Kamila (4 lata po przeszczepie serca) z rodzicami, Kacper (2 lata po przeszczepie serca) z rodziną, Wiktoria (2 lata po przeszczepie serca) z rodzicami, Justynka (5 lat po przeszczepie serca) z siostrą, Paulinką (8 lat po przeszczepie serca), Patryk (6 lat po przeszczepie serca) z Małgosią, Patryk (8 lat po przeszczepie serca), Romek (24 lata po przeszczepie serca) z żoną Hanią, moja skromna osoba (11 lat po przeszczepie serca) i mąż Piotr, wspaniali przyjaciele z Fundacji „Adrenalina” z Anią Huzar na czele.

 

O godz. 9,00 wystartowały biegi młodzieżowe a następnie dzieci do lat 7, bardzo im kibicowaliśmy i na mecie czekaliśmy z koszami słodyczy i naszymi serduszkami.

 

I nadeszła godzina 11.15 co oznaczało, że należy stawić się na starcie do biegu na dystansie 1100 m „Podziel się życiem”. Tradycyjnie czekali już tam na nas  Pan Marek Leśniewski Dyrektor biegu oraz liczna grupa zawodników późniejszego XXVI Międzynarodowego Biegu po plaży, aby wspólnie pobiec dla idei transplantacji narządów.

Zanim Romek dał sygnał do startu przekazałam wszystkim zgromadzonym serdeczne podziękowania za tak liczne wsparcie naszego biegu, przedstawiłam naszą grupę , która otrzymała gromkie oklaski. Tegoroczny Bieg dedykowaliśmy wszystkim osobom oczekującym na przeszczep narządów.

 

W czasie kiedy trwał bieg prowadzący zawody przekazał mikrofon Doktor Joasi a potem Romkowi, którzy przekonywali zebranych kibiców, że warto wspierać ideę transplantacji i podpisywać oświadczenia woli, zapraszali do naszego stoiska gdzie znajdowały się materiały informacyjne, a także można było zakupić koszulki i  torby z logo „Tak dla transplantacji”.

 

Na zwycięzców biegu „Podziel się życiem” nie trzeba było długo czekać i każdy kto mijał linię mety witany był brawami i dekorowany okolicznościowym medalem.

 

Mieliśmy też przyjemność obdarowywać zwycięzców Biegu Młodzieżowego „Powitanie Lata”, Doktor Joasia wraz z Kamilą, Wiktorią, Pauliną i Patrykiem uhonorowali zawodników, którzy zajęli miejsca od I do III drobnymi upominkami.

 

Serdecznie podziękowania w imieniu Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu dla Pana Marka Leśniewskiego Dyrektora Biegu przekazali Paulina i Patryk. Pan Marek dziękując za nasz udział zaprosił nas ponowie za rok, co przyjęliśmy z wielką radością, bo będzie to już 5 raz – taki mały jubileusz a i atmosfera tej imprezy jest wyjątkowa o gościnności organizatorów nie wspomnę.

 

Dziękuje wszystkim składakom i ich rodzinom, Dr Joasi i jej mężowi, Ani Husar i Fundacji „Adrenalina” Panu Markowi Leśniewskiemu oraz  wielu biegaczom, którzy  pobiegli w biegu „Podziel się życiem” za wasze „Tak dla transplantacji”, wyjątkową atmosferę i radość jak temu towarzyszyła.

 

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć wszystkim dużo zdrowia i pożegnać się słowami… Do zobaczenia za rok w Jarosławcu podczas V Rekreacyjnego Biegu „Podziel się życiem” w ramach kampanii „Tak dla transplantacji”  podczas XXVII Międzynarodowego Biegu po plaży w Jarosławcu.

 

Renata