TDT

AKTUALNOŚCI

IX Turniej Piłki Nożnej im. Andrzeja Mierzwy - 8.09.2015, Gwarek Zabrze

TDT

Turniej ten dedykowaliśmy naszemu koledze Tomaszowi Łomowskiemu, który przebywa w szpitalu MSWiA w Warszawie.

IX Turniej Piłki Nożnej im. Andrzeja Mierzwy

8 września, na Stadionie Gwarka Zabrze Biskupice, rozegrano IX Turniej Piłki Nożnej im. Andrzeja Mierzwy o Puchar Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu pod patronatem honorowym prezydent Zabrza, Małgorzaty Mańki-Szulik, prof. dr. hab. med. Krzysztofa Strojka i prof. dr. hab. med. Mariusza Gąsiora.

Turniej ten dedykowaliśmy naszemu koledze Tomaszowi Łomowskiemu, który przebywa w szpitalu MSWiA w Warszawie.

Odbywająca się po raz dziewiąty na Stadionie Gwarka w Zabrzu Biskupicach impreza sportowa miała na celu propagowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej wśród mieszkańców Zabrza oraz integracji środowiska.

Tym razem o puchar walczyły drużyny Urzędu Miejskiego w Zabrzu, Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, I Urzędu Skarbowego w Gliwicach oraz Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego w Katowicach Pyrzowicach oraz przeurocze zawodniczki Kobiecego Klubu Sportowego Zabrze.
Imprezę sportową wsparli wolontariusze Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca i  II LO w Zabrzu z panią Agnieszką Twardowską. Swój kącik porad na stadionie Gwarka miał Marcin Koseka-Mistrz Europy w kulturystyce.

W przerwie rozgrywek piłkarskich kibice brali udział w loterii fantowej ufundowanej przez KKS Zabrze, Urząd Miasta Zabrze i Fundację SCCS.
Ponadto Patryk, Rafał, Magda, Justyna, Ola, Irek przeprowadzili akcję popularyzującą ideę transplantacji.

Ogromne podziękowania należą się Jackowi Kubickiemu, Tadeuszowi Boczkowi, Sędziom Piłkarskim, firmie Trawipol z Zabrza, Pogotowiu Ratunkowemu, Straży Miejskiej w Zabrzu, Browarom Zabrzańskim, dr. Krzysztofowi Majewskiemu z Górskiego Potoku, Firmie VOIGT, Firmie Ranczo i wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji turnieju.

 

Dziękuję kibicom, którzy mimo kaprysów pogody byli z nami do końca imprezy.

Alicja Chachaj