TDT

AKTUALNOŚCI

Akcja prozdrowotna w Nemo - 20.06.2015, Dąbrowa Górnicza

TDT

Warzywa i owoce obfitują w to co dla serca zmęczonego nieprawidłową, bogatą w tłuszcze zwierzęce i węglowodany proste dietą (potrawy mączne, ciasta, słodycze), będzie prawdziwym wybawieniem. Zasada 5 x dziennie, co 3 godziny odnosi się do posiłków zarówno osób chcących zrzucić nadwagę, jak i tych, które podjęły decyzję o zdrowym stylu życia.
3 posiłki z 5 w ciągu dnia, to dania główne: śniadanie, lunch i obiadokolacja. Dwa pozostałe to wartościowe, ale małe (nie przekraczające 200 kcal) przekąski. Jedzenie co trzy godziny pozwoli zapobiec spadkom poziomu cukru we krwi, a więc i konieczności sięgania po słodycze, czy kolejną kawę.
U podstaw jadłospisu powinny leżeć węglowodany złożone (ciemne pieczywo, ziarna zbóż, makarony z mąki z niepełnego przemiału, ciemny ryż, kasze). Zaraz po nich ważną rolę odgrywają warzywa i owoce. Następne w kolejce są zdrowe tłuszcze, czyli tłuste ryby (będące również źródłem niezbędnego białka, a przede wszystkim nienasyconych kwasów tłuszczowych NNKT), orzechy, oleje i inne tłuszcze roślinne.
Owoce morza, białe mięso i wspomniane ryby powinniśmy jeść około 2-3 razy w tygodniu, a chude twarogi, mleko i jego przetwory powinny być obecne w naszym menu na co dzień. Jeśli do tego dodamy niegazowaną wodę mineralną, zieloną herbatę i zadbamy o odpowiedni poziom potasu, wapnia oraz magnezu na co dzień, możemy mówić o diecie „dla serca”.

O tym wszystkim możemy dowiedzieć się podczas akcji prozdrowotnej

w Dąbrowie Górniczej przed Pakiem Wodnym NEMO 20 czerwca 2015.

Wspólnie ze Stowarzyszeniem Diabetyków z Dąbrowy Górniczej zapraszamy

do naszego stoiska od godziny 11:00

 

 

do zobaczenia,

Alicja Chachaj