TDT

AKTUALNOŚCI

„Zdrowe Serce w Kłobucku” - 19.09.2015

TDT

Już w najbliższą sobotę 19 września 2015 roku o godzinie 13:00 na Kłobuckim Rynku Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Stowarzyszenie Wieniawa oraz Stowarzyszenie 42-100 Zajawka zapraszają na kampanie prozdrowotną „Zdrowe Serce w Kłobucku”. Wydarzenie odbywać się będzie w ramach XIV edycji Dni Długoszowskich.

Wydarzenie „Zdrowe Serce w Kłobucku” ma na celu przede wszystkim zwiększenie świadomości na temat zapobiegania chorobom serca i naczyń oraz przedstawienie jak można uczynić nasz styl życia zdrowszym. Podczas akcji będzie możliwość darmowego pomiaru ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy oraz cholesterolu we krwi.
Dla osób palących przewidzieliśmy również badanie zawartości dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz porady skutecznego zerwania z nałogiem. Będzie można także skorzystać z darmowych konsultacji lekarzy kardiologów i dietetyków pracujących w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. 

Ponadto podczas wydarzenia pragnęlibyśmy przybliżyć mieszkańcom Kłobucka niezwykle istotne i ciekawe zagadnienie jakim jest transplantacja narządów.
Tak dla transplantacji”, to ogólnopolski program Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, którego głównym zadaniem jest popularyzacja idei transplantacji oraz pomoc osobom chorym i niepełnosprawnym.

W trakcie „Zdrowe Serce w Kłobucku” będziemy gościć również Prezes Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, która zaprezentuje jak prawidłowo i skutecznie uprawiać aktywność fizyczną. W specjalnie przygotowanej strefie odbędą się pokazy i praktyczne ćwiczenia z zakresu pierwszej pomocy medycznej.
Podczas akcji przewidziane są również atrakcje dla najmłodszych – zabawy z piłką z inicjatywy Prezesa Klubu Piłkarskiego Znicz Kłobuck Daniela Zalskiego.
Finał wydarzenia „Zdrowe Serce w Kłobucku” odbędzie się na Strzelnicy w Kłobucku o godzinie 20:00 uroczystym podsumowaniem.

Przedsięwzięcie zostało zainicjowane przez Prezes Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu Alicję Chachaj, wolontariusza fundacji doktora Piotra Desperaka, Prezesa Stowarzyszenia „Wieniawa” Andrzeja Sękiewicza oraz członka Stowarzyszenia 42-100 Zajawka Marcina Merdę.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prof. Marian Zembala. Organizację wydarzenia wspierają Starosta Powiatu Kłobuckiego Henryk Kiepura, Dyrektorzy Kłobuckich Szkół Podstawowych i Przedszkoli.

 

Pokażmy, że potrafimy o siebie zadbać!

 

Zapraszamy z całego serca!   

lek. med. Aneta Ciślak i lek. med. Piotr Desperak